? 2013 Memur Alımları Ne Zaman Gerçekleşecek ?
1:52 pm - Pazar Şubat 19, 2017

2013 Memur Alımları Ne Zaman Gerçekleşecek ?

Pazartesi, 29 Nisan 2013, 8:30 | Haberler | 0 Yorum | Read 11958 Times
by iskur

memur alımı

Devlet kurumlarına baktığımızda  en yüksek memur alımı için 2013’ten talep ettiklerinin çok fazla olduğunu görürüz. İş bekleyenler için bir kapı olan kamu kuruluşları en fazla memur alınımını bu sene içerisinde yapacaklarının müjdesini verdiler. Kamu kurumlarındaki  memur açığı, bu yıl alınması planlanan memur sayısının çok fazla üzerinde. Yaklaşık 150 bin civarında bir kadro açığının olduğunu söyleyen kamu kurumları , yerleştirmeleri yapmaya hazırlanıyor. Bu kurumlar içerisinde bu sene en çok memur talep eden kamu kurumu 61 bin kadro talebi ile Milli Eğitim Bakanlığı oldu.

Bu seneki bütçe planlamasının da yapılmasından sonra 2013 yılı içerisinde kamu kurumlarına 65 bin, üniversite gibi kurumlara da 14 bin personel alınmasına karar verildi. Bu rakamlar iş bekleyenlerin de yüzlerini güldürdü. Milli Eğitim Bakanlığı’nın istediği personel sayısı ile başı çektiği kamu kurumlarını sırası ile Sağlık Bakanlığı, Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı izledi. Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlardan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu 26 bin, Sağlık Bakanlığı ise merkez ve taşradaki hastaneleri için 9 bin kadro talebinde bulundu. Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2013 yılında yaklaşık 13 bin kadro talep ederken , Emniyet Genel Müdürlüğü 5 bin kadro talep ederek en çok memur talep eden kurumlar arasında girdiler. Kamu kurumları talep ettikleri personel sayılarını net bir şekilde mayıs ayının başına kadar Devlet Personel Başkanlığına bildirecekler. Kurumların talepleri hızlı bir şekilde değerlendirildikten sonra , içlerinden acil anlamda personele ihtiyaç duyanların talepleri yerine getirilecek. Alınan personel sayısının 2013 yılı sonunda yüz bine yaklaşacağı öngörülmekte. İş arayanların yüzünü güldüren bu habere göre 1.yerleştirme 24 Haziran -3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. İkinci yerleştirmelerin ise açıklanan takvime göre kasım ayında yapılması planlanıyor.


Bir önceki yazımız olan Sağlık Bakanlığı 3.317 sözleşmeli sağlık personeli alımı 2013 ekiş başlıklı makalemizde sözleşmeli memur hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler: , ,

Yorum Yapın

.. Iskur.org resmi İş Kurumu sitesi değildir. İş Kur resmi sitesine www.iskur.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.Sitemizde iş fikirleri, iş ilanları ve evden yapılabilecek ek işler sizlerle paylaşılmaktadır. İş verenlerden gelen iş ilanları dışındaki tüm yazılar iş fikridir. Sitede yayınlanan iş ilanlarının tüm sorumluluğu ilan verene aittir.Ayrıca ek iş ilanları ve iş fikirleri olarak yayınlanan yazılarda telefon numaranızı vermeyiniz. Sitemiz aksi durumda yaşanabilecek problemlerden sorumlu değildir.